Hipnoz İle Zayıflama Ankara

Hipnoz İle Zayıflama Ankara

Kişiliğimize dair pek çok şey, erken yaşlarda yaşadığımız veya maruz kaldığımız durumlar neticesinde şekillenir. Bunlar zaman içerisinde bilinçaltımızın ve kişiliğimizin birer parçası haline gelirler. Bu yüzden sebep oldukları olumsuz etkiler, bireyin yetişkinlik yaşamında da devam edebilirler.

Hipnozla kilo verme veya hipnozla zayıflama olarak bilinen uygulama, bilindışına yerleşen uyaranları ve olayları temizlemek için kullanılır. Bireyin alışkanlıkları, yaşam tarzı ve kişiliği, bahsi geçen durumların etkilerinden arındırılır. Böylece birey, kendi düşüncelerini, isteklerini ve alışkanlıklarını çok daha sağlıklı bir şekilde düzenleyebilir. Bu sayede sağlıksız beslenme alışkanlıklarından kurtulabilir, kilo verme sürecinde daha kararlı, motivasyonlu bir yapıya sahip olabilir. Eğer sorun, geçmişte yaşanan olaylardan veya uyaranlardan kaynaklanmıyorsa bile bireye daha sağlıklı beslenmesi ve diyetine kararlı bir şekilde devam edebilmesi için telkinler yapılabilir. Hipnozla kilo verme, son zamanlarda oldukça popülerleşen, oldukça başarılı sonuçlar veren ve dolayısıyla da binlerce kişi tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Yazımızın devamında ‘’Hipnozla nasıl kilo verilir?’’, ‘’Hipnozla fazla kilolardan kurtulmak mümkün müdür?’’ ve ‘’Hipnozla zayıflama nasıl olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

Ankara hipnozla zayıflama hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; merak ettiğiniz konuları Uzm. Klinik Psikolog Suphi Tunç’a danışabilirsiniz.

Hipnoz Nedir? Hipnozla Zayıflama Nedir?

Hipnoz, telkin ile ulaşılan suni bir yarı uyku halidir. Hipnoz altında olan bireyler, dış telkinlere karşı çok daha hassaslaşırlar. Komutları dinler, böylece problemlerinden, olaylardan veya tecrübelerinden çok daha rahat bir şekilde bahsedebilirler. Hipnoz sırasında, terapist tarafından verilen yapıcı telkinler, bireyin gündelik yaşamını düzenlemek ve sağlıklı bir psikolojiye kavuşmasını sağlamak için kullanılabilir. Hipnozla zayıflama uygulaması da bahsettiğimiz temeller çerçevesinde çalışır ve işler.

Hipnoz Neden Yapılır?

Hipnoz pek çok amaç doğrultusunda yapılabilmektedir. Genel olarak, bireyin bilinçdışına yerleşmiş düşüncelerin, duyguların ve alışkanlıkların tespit edilmesi için yapılır. Tespit edilen bu durumlar, bireyin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda düzeltilirler. Böylece birey çok daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilir. Hipnoz günümüzde, kilo verme ve zayıflama amacıyla da yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Hipnoz İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Hipnoz ile zayıflamak mümkündür. Ancak bu büyük ölçüde bireyin kendi kişisel çabasına ve kararlılığına bağlıdır. Hipnoz uygulaması sırasında bireyin bilinçdışına inilir. Bilindışında bulunan, kilo almaya sebep olan ve zayıflamayı zorlaştıran problemler tespit edilir. Bu problemler, çok daha olumlu telkinlerle değiştirilirler. Böylece birey, kilo alımını durdurma ve kilo verme konusunda çok daha kararlı olur.

Hipnozla Zayıflama Kimler İçin Uygundur?

Hipnoz ile zayıflama şu gibi kişiler için uygun olabilir:

  • Yanlış ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarına sahip olan bireyler.
  • Problemleri ve psikolojik durumu sebebiyle çok fazla yemek yiyen, yemek yemeyi durduramayan bireyler.
  • Diyetlerini sık sık yarım bırakan veya bozan bireyler.
  • Diyet yapma konusunda yeterince kararlı ve motive olamayan bireyler.

Bahsettiğimiz kişiler, hipnozla zayıflama sayesinde kilo alımlarını durdurabilir ve diyetlerine devam etme konusunda büyük bir kararlılık edinebilirler. Böylece sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verirler. Kilo alımı veya fazla kiloları sebebiyle ortaya çıkan psikolojik sorunlardan da daha az etkilenmeye başlarlar.

Hipnozla Kilo Verme Nerede Yaptırılır?

Hipnozla kilo verme özel kliniklerde ve muayenehanelerde yapılabilir. Ancak bu uygulama kesinlikle alanında uzman bireyler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde arzu edilen olumlu ve başarılı geri dönüş elde edilemeyebilir. Hipnoz uygulaması yapma yetkisi olan bireyler, çeşitli kurumlar tarafından verilen özel sertifikalara sahip olurlar. Görüşme sağlayacağınız kişilerin sertifikalarını görmeyi isteyerek bahsettiğimiz konudan emin olabilirsiniz.

Hipnoz İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Hipnozla zayıflama kişiden kişiye değişebilen bazı özel süreçlere sahip olabilir. Ancak genel ölçüde, bireyin hipnoz altına alınması ile gerçekleşir. Hipnoz altına alınan bireyin bilinçaltı, çeşitli olumsuz uyaranlar açısından değerlendirilir. Eğer kişinin kilo almasını sağlayan veya kilo vermesini zorlaştıran uyaranlar varsa bunlar telkin yoluyla düzeltilir. Eğer bahsettiğimiz olumsuz uyaranlara rastlanmamışsa bireye, kilo vermesi ve diyetine devam etmesi yönünde telkinlerde bulunulur. Bireyler hipnoz altındayken bu telkinleri çok daha kolay bir şekilde içselleştirebilirler. Böylece kilo almaya son verebilir ve hızla kilo vermeye başlayabilirler. Hipnozla zayıflama uygulaması, uygulamayı gerçekleştiren uzmanın önerdiği süre boyunca devam edebilir.

Ankara Hipnozla Zayıflama Fiyatları 2022

Ankara hipnozla zayıflama fiyatları, uygulamanın detaylarına göre değişiklik gösterebilir. Ankara hipnozla kilo verme fiyatları hakkında kapsamlı bilgi için Uzm. Klinik Psikolog Suphi Tunç’a danışabilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.